Hakkımda

Hakkımda

Şenay ZUHUR

Uzman Diyabet Eğitim Hemşiresi

Eğitim:

Hemşirelik, İç Hastalıkları Hemşireliği, İşletme ve İşletme Yönetimi alanlarında akademik eğitimlerimi tamamladım.

İş Hayatım:

23 yıllık kurumsal iş hayatımda iç hastalıkları hemşireliği, endoskopi hemşireliği ve diyabet eğitim hemşireliği görevleriyle kariyer yolculuğumu sürdürdüm.

Meslek hayatımda şu an aktif olarak; kilo sorunu yaşayan, diyabet riski bulunan ya da diyabet tanısı almış çocuk/erişkin bireylere ve ailelerine hizmet veriyorum.

Sağlığı geliştirme ve koruma, sağlıkta ve hastalıkta bireysel yönetim, diyabetli bireyin ve ailesinin eğitimi/danışmanlığı, diyabetli bireylere koçluk yaklaşımı, meslektaş iş birliği ve eğitimi, ekip çalışması yönetimi, bakım/vaka yönetimi ve bilimsel araştırmalar yürütmek mesleki rollerim arasında.

Değerlerim ve İlgi Alanlarım:

Kendimi hayat boyu öğrenme tutkunu ve birçok alanda gelişim çabasında biri olarak tanımlıyorum. Yaşamın her anını ruhen ve kalben hissetmek, sağlıklı ve zinde bir yaşam çabasında olmak, farkındalığımı arttırmak ve başkalarına farkındalık kazandırmak, hayata dair bilgi ve deneyimlerimi zenginleştirmek, bunları koşulsuz paylaşmak değerlerim arasında.

Öğrenme tutkumla kişisel ve mesleki gelişimime katkı sağlayan, farkındalığımı arttıran, beni dönüştüren birçok eğitim programının ilgiyle takipçisi oldum. Gereksinimlerim doğrultusunda güncel eğitim programlarını keşfetmeye ve takip etmeye devam ediyorum. Farklı kategorilerde okumayı, eleştirel düşünmeyi, akılcı sorgulamayı, bir konuyu derinlemesine araştırmayı, yorumlamayı, anlam çıkarmayı, deneyimlerimi ve bilgilerimi yazarak paylaşmayı seviyorum.

Vizyon / Misyon:

Sağlıklı bir yaşam için sloganıyla web sitemi hayata geçirmem konusunda başlıca amaçlarım şunlar; Mesleki ve kişisel deneyimlerimi/bilgilerimi sizlerle paylaşmak. İlgi alanlarımda yazma tutkumu pekiştirmek. Hayat boyu öğrenme, kişisel gelişim ve farkındalık yolculuğuma ayrı bir renk katmak. Dijital çağın dünyasıyla buluşarak kalemimle, hem kendime hem sizlere bir ajanda oluşturmak ve armağan etmek.

Yazarlık Deneyimim:

Yuvaya Yolculuk Dergisi & Yazarlık https://yuvayayolculuk.com/

Sağlık Asistanı – Sağlık İçerik Platformu & İçerik Yazarlığı http://saglikasistani.net

İnanıyorum ki, bilgi ve deneyimlerimiz paylaştıkça daha anlamlıdır.

Sağlıklı bir yaşam, en değerli hazinemizdir.

Sağlıklı bir yaşam için; Önce sorumluluk üstlen. Motivasyonunu her koşulda güçlü tut. Sürekli oku. Tutkuyla öğren. Farkındalığını ve yaratıcılığını geliştir. Özgün yaşa. Güzel düşün. Kalben iyi hisset. Koşulsuz sevgiyle paylaş. Beden, zihin ve ruh bütünlüğü ile yaşamla denge ve uyum içinde ol…