Bilgi Tabloları,  KAYNAKLAR

Diyabetle Yaşamda Sağlıklı Beslenme Önerileri – Bilgi Tablosu

Diyabetle yaşamda bütüncül bakım ve tıbbi tedavinin amacı; diyabetli bireyin kan şekeri düşüklüğü sorunu yaşamadan, var olan yaşam tarzını koruması ve kaliteli olarak sürdürebilmesidir. Böylece diyabetlinin, günlük yaşamını aksatmadan normal kan glikoz düzeylerini koruyabilmesi de daha mümkün olur.

Diyabet öz yönetiminde önemli konulardan biri olan sağlıklı beslenme ilkeleri, öğrenilmesi gereken konuların başındadır. Diyabetle yaşamda sağlıklı beslenme hakkında bazı bilgileri, sizinle bilgi tablosu şeklinde paylaşıyorum.

Diyabetle Yaşamda Sağlıklı Beslenme
Diyabetle Yaşamda Sağlıklı Beslenme-Bilgi Tablosu

Fotoğraf Unsplash aracılığıyla

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu sitede sunulan içerikler ve materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Paylaşımlar tıbbi hizmet, tıbbi talimat veya tıbbi öneri olarak anlaşılmamalıdır. Bu sitede yer alan bilgilerin hiçbiri, sağlık uzmanları ile yapılan görüşmelerin yerini almayı amaçlamamaktadır. Bu nedenle; sağlıkla ilgili her türlü gereksinimiz için mutlaka hekim, hemşire, diyetisyen, eczacı ya da ilgili diğer sağlık uzmanlarına danışmanız ve tavsiyelerine uymanız önemlidir.